NCAA Football

Абаронца USC Калеб Уільямс выйграў Heisman пасля таго, як узначаліў траянскі паварот

Фіналісты трафея Heisman, абаронца штата Джорджыя Стэтсан Бенет, абаронца TCU Макс Даган, абаронца штата Агаё Сі Джэй Страуд і абаронца паўднёвай Каліфорніі Калеб Уільямс (злева) стаяць перад фатаграфіяй з кубкам перад удзелам у цырымоніі ўзнагароджання, субота, 10 снежня 2022 г. у Нью-Ёрку. (AP Photo/Eduardo Munoz Alvarez)

Эдуарда Муньас Альварэс

НЬЮ-ЁРК (AP) — Каўтэрбэк паўднёвай Каліфорніі Калеб Уільямс, каталізатар пераломнага сезона «Траянцаў», выйграў Heisman Trophy у суботу ўвечары, каб зрабіць USC першай школай, якая восем разоў атрымала ўзнагароду самага прэстыжнага гульца года ў студэнцкім футболе.

Уільямс атрымаў 544 галасы за першае месца і 2031 ачко, лёгка апярэдзіўшы абаронцу TCU Макса Даггана (1420).

CJ Stroud з штата Агаё заняў трэцяе месца ў галасаванні пасля чацвёртага ў мінулым сезоне. Чацвёрты фінішаваў абаронца Джорджыі Стэтсан. Булдогі, якія займаюць лідзіруючае месца, сустрэнуцца са Страудам і Бакі, якія займаюць чацвёртае месца, у плэй-оф студэнцкага футбола 31 снежня.

У другім паўфінале CFP у навагоднюю ноч Дагган і Horned Frogs, якія займаюць трэцяе месца, згуляюць з камандай № 2 Мічыгана.

Уільямс і № 8 USC не дацягнулі да чэмпіянату Pac-12 і месца ў плэй-оф, але ўсё роўна гэта было адраджэннем студэнцкага футбола блакітнай крыві, які меў толькі кароткія парывы ​​поспеху за апошняе дзесяцігоддзе.

Людзі таксама чытаюць…

Апошні раз у USC быў пераможца Heisman у 2005 годзе, калі ранінгбэк Рэджы Буш быў другім з гульцоў Trojans запар, якія выйгралі ўзнагароду. Мэт Лейнарт выйграў Heisman у 2004 годзе на шляху да нацыянальнага чэмпіянату.

Перамога Буша ў Хейсмане, сёмая для “Траянцаў”, пазней была адменена з-за парушэнняў NCAA, якія пачалі падзенне USC.

Нотр-Дам, штат Агаё і Аклахома маюць па сем перамог у Heisman.

#Абаронца #USC #Калеб #Уільямс #выйграў #Heisman #пасля #таго #як #узначаліў #траянскі #паварот